| Cristisiderall a întrebat:

Salutaree. Stau curte si as vrea sa imi cumpar un caine cu urmatoarele cerinte :
-sa aiba rezistenta la frig
-sa pot sa il tin afara
-sa fie bun de paza dar nici prea periculos ex: Rottweiler, Pitbull etc
Ce sfaturi mi-ati da?

8 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Anuntul tau suna ca si cum as spune eu acu
"Caut femeie rezistenta la frig, foame, si bataie, rog seriozitate " Cum dracu sa iei caine rezistent la frig? laughing))

| lovecats123 a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti cumperi ciobanesc german(caine lup). Am avut si eu si il tineamafara. Are rezistenta crescuta, este un bun paznic si este cel mai inteligent caine. Poate fii foarte uşor dresat. Inspira forţa...

| Mihai_Radulescu_1983 a răspuns:

Daca te-ai hotarat la rasa nu uita ca trebuie sa ai grija de el. Te incadrezi in toate titlurile de aici?

https://www.toateanimalele.ro/articole/primul-meu-catel/

| Chrisphoto a răspuns:

Ciobanesc German, Ciobanesc De Bucovina, Husky, Malamut de Alaska, Ciobanesc elvetian alb say altele.

| Bianca500 a răspuns:

Husky,Brac German

| DariaSalvatoreD a răspuns:

Husky sau Labrador.

| DariaSalvatoreD a răspuns:

Husky sau Labrador sau Amstaff.