Întrebare recomandată | DiannaDia a întrebat:

Salutări. Știți asociații/organizații din CLUJ care organizează ieșiri pe munte? Sau un grup, ceva.
Îmi puteți da niște nume?

Mulțumesc frumos! Fundă. happy

Răspuns Câştigător
| Utilizatorul1 a răspuns:

Asociaţia turistică sportivă civică şi ecologistă Clubul de Cicloturism "Napoca"
Oraş: Cluj-Napoca
Activităţi principale: - Mountain biking
- Hiking (turism montan pedestru)
- Schi de tură
- Alpinism şi escaladă
- Parapantă
- Speoturism
Adresa: str. Septimiu Albini 133/18 RO-400457 Cluj-Napoca
Email: office@ccn.ro
Telefon: 0744-576836
Web: http://www.ccn.ro
Alte informaţii: Misiune: CCN militează pentru un om sănătos într-un mediu sănătos, rezultând o dezvoltare durabilă a societăţii. În acest sens, CCN acţionează în patru domenii importante şi complementare: cicloturism şi promovarea bicicletei; sporturi montane; protecţia mediului şi cunoaşterea şi dezvoltarea durabilă a zonei montane; promovarea tineretului şi dezvoltarea societăţii civile.
Funda?

7 răspunsuri:
| DiannaDia explică:

Wow. Puștiulică, ia și-ți șterge mucii de la nas că ești cam mucos. Eu zic să-ți vezi de învățat. Lasă pornhub-ul.winking

| DiannaDia explică:

Da, mi-am găsit într-un fel singură răspunsul la întrebare. :)))
Accesați link-ul ăsta -> http://alpinet.org/......int_1.html

| Narcis2007 a răspuns:

Your parents must be so proud of you...

| Narcis2007 a răspuns:

Cam greu sa gasesti, de obicei iesirile se organizeaza intre prieteni/cunoscuti... daca esti la facultate(sau scoala) intereseaza-te de tabere pe vara

| DiannaDia explică (pentru Narcis2007):

Aici (Suceava) sunt o grămdă de asociații/grupuri, însă până ajung eu la facultă mai durează. De-abia sunt în a 10-a. Oricum, mi-am pus și eu o întrebare: Când ajung la facultă în Cluj, o să găsesc oare niște organizații, ceva, ce organizează ieșiri pe munte? Adică din Iași știu, Botoșani, București, însă Cluj pauză... happy Nu vreau tabără pe vară. Vreau ceva ce ține tot anul, gen.

| Narcis2007 a răspuns (pentru DiannaDia):

Ce tare, si eu tot din Suceava sunt si fac facutatea la Cluj...Nu am auzit de asa ceva pe aici(nici nu am cautat ce-i drept), oricum sunt de 10 ori mai multe evenimente/lucruri interesante in Cluj decat in Suceava asa ca e foarte probabil sa gasesti ce cauti

| Clujean25 a răspuns:

Https://www.facebook.com/ClubulMontanApuseni

Ei organizează excursii atât plătite cât și gratuite cu plecări din Cluj.

Iar eu mai ies cu prietenii sau singur la plimbări prin pădurile din jurul Clujului: Făget, Cetatea Fetei, Tăuți, etc. Dacă iei autobusul M21 sau M26 până în Florești poți porni pe trasee prin pădure de câteva ore...