| Daniel_Marius_1997_lCdN a întrebat:

Salutari tuturor! big grin
Ce se intampla daca nu vaccinezi pui de ciine.
pot avea complicatii?

7 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Ei nu, tu da, daca te musca cand vor fi mari.

| Daniel_Marius_1997_lCdN explică (pentru cristi202):

Nu ca sunt pechinezi.

| cristi202 a răspuns (pentru Daniel_Marius_1997_lCdN):

Si crezi ca pechinezii nu te pot musca?
Treceam o data pe o strada, un tip cu un catelus mic-mic, mai mic de atit nu am mai vazut, mai mic, desigur, decat un pechinez, il scosese la plimbare. Vine tentativa aia de catelus latrind la mine, inainte de a observa stapinul, eu nu imi fac probleme, sigur ca nu poate sa imi faca nimic, el insa isi infige coltisorii in pantalonii mei. Daca nu aveam pantalonii, poate ii infigea in pielea mea. Imediat dupa, stapinul imi zice sa stau linistit ca nu are ce sa mi se intimple, ca nu ma musca. Eu am incuvintat si am zimbit la gandul ca el ma muscase deja de pantaloni. happy

| Daniel_Marius_1997_lCdN explică (pentru cristi202):

Ma potti ajuta cu o intrebare catelusi mei au 2 saptamini si le-au iesit bubite prin prejurul gitului linga urechiuse si subrate de la primele labute ce poate fi?

| cristi202 a răspuns (pentru Daniel_Marius_1997_lCdN):

Nu stiu, nu le am cu animalutele si cu problemele lor.

| Felys a răspuns:

Ca si oamenii, si cainii pot lua boli foarte grave si pot murii sau ramane cu sechele urate tot restul vietii daca nu sunt vaccinati

| pisicutszaa a răspuns:

Depinde