| `KiddO` a întrebat:

Sambata o sa imi iau un Golden Retriever. (marti va avea 7 saptamani). Aveti idee ce mancare i-as putea da? Ma gandeam sa fac eu ceva, ca nah, nu-mi prea place mancarea pentru caini. Dar sunt deschisa la noi sfaturi. Va >multumesc!big grin< Si inca nu stiu ce nume sa ii pun la catel laughing.

9 răspunsuri:
| Anca a răspuns:

E cam varza pe aici, si daca mi se permite o sa incerc sa lamuresc un pic lucrurile ( pentru ca am legaturi cu domeniul, nu pentru ca am citit pe net ).
Deci sunt direct interesata si caut sa fie bine cat mai multor caini!

Mancarea gatita, nu e totuna cu dieta de de B.A.R.F. adica Bones And Raw Food Diet, nu e totuna cu mancarea gatita, pe care o face romanul de la tara cainilor.
Dieta B.A.R.F. se bazeaza 100% pe mancare gatita si toate alimentele crude!
Dar, se stabileste ratia printrºun calcul riguros al caloriilor, proteinelor, glucidelor etc.

Un caine de talie mare nu se satura dintrºo farfurie de piept de pui cu nu stiu ce... pur si simplu nuºi ajunge nici pe o masea si nuºi asigura necesarul pentru o buna crestere!

De aceea se recomanda hrana industriala, de calitate super premium!

| Cσσкiє a răspuns:

Iubesc această rasă, Golden Retreiver şi Rabrador Retreiver sunt rasele mele preferate. Păăi, cel mai indicat ar fi să-i dai lapte cald cu piept de pui... Ai putea să-l numeşti Goldy, Bijou, Barker, Derek sau Bolt.

| Cσσкiє a răspuns:

Labrador.

| foxi a răspuns:

Mancarea pentru catei e cea mai indicata!

| `KiddO` explică:

@foxi si gosipgirl : E cea mai indicata laughing da sigur. Intrebare: de ce caini maidanezi (de la tara) nu se imbolnavesc si se dezvolta foarte bine cu mancarea obisnuita? raised eyebrowscainele meu de la tara a trait 12 ani happy fara mancare pentru caini. Plus ca unii caini au mari probleme de la mancarea pentru caini thinking si de asta imi e putin frica. Ziceam ca pot sa ii dau putin ficat pisat, piept de pui cum a zis Akarisu si chesti de astea.

| BlueSummer a răspuns:

Sunt diverse pareri despre mancarea asta despre caini. Am citit recent ca numai unele feluri de mancare pentru. caini sunt bune, cum ar fi Royal sau Purina. Pedigree este o mancare economica, in timp iti va ingrasa cainele. Pregateste-i tu macare: lapte, piept de pui si din altele. Altii zic, ca e foarte buna. Incearca sa-l obisnuiesti in timp si cu mancarea gatita, dar si cu cea pentru. caini. Si ai putea sa-i dai numele Goldie, Puffy, Lucky, Raf, Ricky, Rex, Max...cauta pe net mai multe variante! Succes!winking

| GossipGirl_2226 a răspuns:

Nu conteaza ca nu iti place tie mancarea de caini e facuta special pentru nevoile cateilor deci e cea mai indicata.

| dhraqull a răspuns:

Dar tu ai gustat mancare de caini sau de unde stii ca nu-ti place? laughing
Mancarea de caini e mai potrivita pentru ca efectiv oamenii aia stiu ce ar trebui sa manance un caine si un nume misto ar fi Blondie sau Goldie-locks.

| Akarisu a răspuns:

In legatura cu manarea eu i-am dat lu al meu niste lapte si niste piept de pui pasat (dar bine pasata ca sa nu se inece) pana implineste un an.srep ca ti-am fost de ajutor! fundita?