| MariaMariaMaria a întrebat:

Se poate ca porumbeii sa faca 8 oua deodata? Am porumbei si o porumbita a facut 8 oua deodata! De ce face 8 oua?

Răspuns Câştigător
| DenisH a răspuns:

Eu am avut 60 de porumbei "zburatori de budapesta" si porumbei la o imperechere femela face 2 oua din care daca sunt fecundate ies 2 pui depinde daca le clocestewinking. Deci raspunsul la intrebarea ta ar fitongueorumbei nu pot face 8 oua numai daca sunt mai multe puici si au facut toate oua in acelasi cuib si mie mi s-a intamplat ca 2 femele au facut oua in acelasi cuibwinking. Bafta, sper ca te-am ajutat.

| MariaMariaMaria explică (pentru DenisH):

Da, am aflat de ce vacea 8 oua mersi!

1 răspuns: