| Konata a întrebat:

Se poate dresa o pisica?

7 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Da,in mod sigur.

| NoNaamexD a răspuns:

Da, o pisica se poate dresa. Dar ca sa o poti dresa trebuie sa ai multa rabdare cu aceasta. Ea va fi mai timida la inceput dar,vei vedea ca pe masura ce o inveti lucruri noi se va adapta la acestea. Trebuie sa-i vorbesti calm,sa nu te enervezi,sa nu o lovesti daca face vreo prostie. Pisicile au niste simturi mai speciale si starile tale ajung pe undele lor. Deci,daca tu esti nervoasa,probabil pisica se va ajita si se va ascunde de tine. Tine minte: ai rabdare,este o pisica, nu un om. Implica foarte multa responsabilitate si rabdare faprul ca vrei sa o dresezi. Poate dura saptamani chiar si luni. Nu trebuie sa o iei cu prea multe lucruri dintr-o data, deoarece o vei speria pe biata pisica. Sper sa-ti fie de folos raspunsul :*. Spor la dresat! :*

| InsanelyWicked a răspuns:

N-o poti dresa ca pe un caine laughing dar o poti invata anumite lucruri.
pisicile au un caracter mult diferit fata de caini. ele nu accepta sa le impui ceva, nu te considera "stapana", te considera partenera cu drepturi egale.
le poti invata sa faca treburile la litiera, le poti invata numele dar cam atat -.-

| Kikoo a răspuns:

Sigur ca da !

| bunjy a răspuns:

Da