| EternalIce69 a întrebat:

Se pot gasi cartite in Romania? Ati vazut vre-una? Exista vreun fel de capcana ca sa atrag o cartita la suprafata sa o pot vedea?

3 răspunsuri:
| Hammurabi a răspuns:

laughing Sunt o grămadă. Toată vara am încercat să scap de ele că mi-au făcut gazonul praf. Au scos o mulțime de mușuroaie.
Acum nu mai poți să le prinzi pentru că a scăzut foarte mult temperatura și nu mai ies la suprafață.

| Elena9328 a răspuns:

Normal că se găsesc. Am avut o grămadă astă vară. Unele le scosese și cățelul meu. Pusese mama zarzavaturi în pământ, pentru la iarnă și probabil de asta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da. Există. Fac mușuroaie în grădinile oameilor.