| celmaitarenume a întrebat:

Si-a mai vopsit cineva câinele? Poate suna ciudat dar am cainele de 4 ani si m-am cam plictisit de el, mai precis de culoarea lui (portocaliu) si ma gândeam sa dau cu vopsea neagra pe el. Poate pati ceva?

7 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Dacă te-ai plictisit de culoarea blăniței a patrupedului tău îți recomand să îl dai spre adopție, mai bine stai fără decât cu un animal de companie. Poți lua și amenda ori sa înfunzi închisoarea pentru tratamentul aplicat câinelui tău. Da, poate pății, alergie până la moarte. Ar trebui sa vizitezi un psihiatru că la cum gândești sigur nu ai toate țiglele pe mansardă! Doar cum gândești se vede ce fel de om ești!

| Ineys a răspuns:

Da. Poate sa nu-i placa rezultatul si sa se supere pe tine. Vezi tu dupa cum face pipi peste tot sa se razbune.
Iti sugerez sa-i dai cu lavabila, macar sa se curete usor dupa in caz ca se pateaza.

| ancaval a răspuns:

Cum te-ai plictisit de el? Nu există așa ceva.
Nici vorbă să-l vopsești.

| Digikey a răspuns:

Sa nu uiti sa dai cu banda adeziva la ochi si la nas. Daca vrei sa iasa in doua culori trebuie sa cumperi doua tuburi de spray si sa izolezi bine ce nu vrei sa iasa. Coada i-as lasa-o totusi portocalie.

| Julia1188 a răspuns:

Nu meriti acel catel. Cum poti sa gandesti asa ceva?

| Razvanel11234 a răspuns:

Ce minte aveti unii...sad

| Rares111111 a răspuns:

Daca ar afla protectia animalelor nu ai iesi bine frate, du-te la psiholog...