| adelinna21 a întrebat:

Stie cineva cam cat costa un microcip pentru caini? as dori sa cumpar unul ca sa i-l implantez catelului meu.bineinteles la veterinar.si cat de bune sunt acestea?

Răspuns Câştigător
| ziggs a răspuns:

Pretul de cost este cuprins intre 50 si 150 de lei, in functie de cabinetul veterinar si/ sau firma producatoare. Tariful cuprind atat valoarea dispozitivului, manopera de implantare, cat si introducerea datelor in computer.si eu am in caine si i-am pus acum nu stiu sa iti zic cat de eficient este deoarece nu mi s-a intamplat sa il pierd. sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
| MeimeiPinguinu a răspuns:

Cele mai bune raspunsuri le primesti chiar de la veterinar, nu inteleg de ce te mai obosesti sa intrebi pe aici.

| AnabelleKr a răspuns:

Http://www.cyf-medical-distribution.ro/articole/microcipul.php
Citeste aici. Vei gasi tot ce ai nevoie!

| mfbluu a răspuns:

In jur de 200 ron

| IlincaMaria a răspuns:

Un microcip costa in jur de 100 de RON. Depinde si de calitatea acestuia. In functie de calitate, pretul este recomandat. Daca catelul sta la curte, nu ar fi nevoie de un microcip. Oricum, maximul de lei este de 200 de Ron. Asa ca nu este prea scump! kiss

| Andrei_Anitas_1983 a răspuns:

Ac cu microcip 11 ron si seringa cu microcip 14 ron
http://www.crotaliianimale.ro/......ie_ro.html