| Savu4iosif a întrebat:

Stie cineva care este incubatia oualelor de matase japoneza? Stiu ca nu e acceasi ca la gainile normale.

PS: Dau funda.

Răspuns Câştigător
| Floridori a răspuns:

In conditiile in care faci referire la gani, ma gandesc ca este vorba despre ouale de gainuse silkie si in cazul asta incubatia dureaza 20-21 de zile.
In cazul in care te referi la viermii de matase japoneza (cu toate ca nu prea cred), aceasta variaza intre 7 si 14 zile.

2 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mătasea japoneză nu este făcută din ouă. Este făcută din gogoși ale unor insecte.

| Savu4iosif explică (pentru sadrian46):

Ma refer la rasa de gaini "matase japoneza".