| Andreea213 a întrebat:

Stie cineva o canisa sau persoana care vinde peckinezi imperiali cu pedigree (tip A de preferinta) la preturi sub 1 000 lei? Sa fie o persoana/canisa de incredere, care vinde caini sanatosi si cu acte reale.

11 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Cu pedigree nu cred ca sunt disponibili momentan, cauta in grupurile de pe Facebook daca nu are cineva. Eu consider ca nu merita sa-ti iei cu pedigree, atata timp cat nu doresti sa participi la concursuri cu el.

| Andreea213 explică (pentru Deliiiia):

Asa ziceam si eu dar as vrea sa il inmultesc si puii cred ca se vand mai bine daca au pedigree.

| NoFeelings a răspuns:

Pedigreeul de tip a nu se poate câștiga?

| Andreea213 explică (pentru NoFeelings):

Nu stiu ce sa zic. Chiar daca as vrea s.l dobandesc (daca este posibil) trebuie sa il imperechez de mai multe ori si sa pastrez unul din pui.

| Deliiiia a răspuns (pentru NoFeelings):

Nu... teoretic cu pedigree A e cel mai pur, se cunosc toti ascendentii.

| NoFeelings a răspuns (pentru Deliiiia):

Oh ok. Dar ceva tip de pedigree, de frumusețe parca, se poate câștiga, nu?

| Deliiiia a răspuns (pentru NoFeelings):

E un neadevar comun sustinut de canise, teoretic nu este posibil.

| NoFeelings a răspuns (pentru Deliiiia):

Am înțeles. Mulțumesc pentru informații

| Seth27seth27 a răspuns:

Incearca la adopti online happy

| Andreea213 explică (pentru Seth27seth27):

De unde? Am cautat si nu am gasit cu pedigree.