| Ghita_Paun_Sebastian_1990 a întrebat:

Stie cineva unde pot gasi produse medievale gen tunici, armuri, spade, etc?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

La muzeul istoric.

| medicine a răspuns:

Se pot gasi online, dar majoritatea arata ca niste costume de Haloween, in nici un caz nu arata realist, asa ca probabil singura sansa este sa ti le confectionezi sau sa apelezi la un croitor. In plus, cele care arata realist au preturi exorbitante. Acelasi lucru este valabil pentru orice tip de imbracaminte de epoca, exista anumite piese valoroase care pot forma o costumatie realista, dar preturile pentru o asemenea piesa care de obicei este unicat sunt uriase. Asadar, documenteaza-te despre croiala, apoi incearca sa cosi sau sa mergi la un croitor, este cea mai ieftina si cea mai buna solutie, in plus ai control asupra materialului, poti alege unul care sa iti placa si sa fie similar cu cele medievale. Succes!