| ciupinho a întrebat:

Stie sa-mi dea careva o informatie despre bufnite? Doresc sa cresc un pui de bufnita! Si daca exista un magazin care vinde astfel de pasari?

5 răspunsuri:
| Eireann a răspuns:

Degeaba il cresti de mic ca nu se domesticeste. Nu se vand in magazine fiindca nu sunt animale de companie, sunt pasari de prada care trebuie sa vaneze si sa zboare, nu sa stea in preajma oamenilor

| ciupinho explică (pentru Eireann):

Si felina este pradatoare! pisica fiind o felina!

| Vikaa a răspuns (pentru ciupinho):

Pisica este inca din antichitate, au fost exemplare inca din vremea antichitatii crescute pe langa casa omului si s-au semi-domesticit, nu se pune vorba de o domesticire totala. Pisicile din ziua de azi se pot adapta cu usurinta, ori in curte ori la bloc, se adapteaza. Bufnitele sunt pasari nocturne ce trebuie sa fie in salbaticie si sa se reproduca.

| Vikaa a răspuns:

Locul lor e in natura, nu in colivii si sa astepte dupa om in loc sa-si utilizeze instinctele.

| ciupinho explică (pentru Vikaa):

Am un spatiu mare pe care il pot utiliza...o casa destul de mare...ma gandesc ca daca il cresc de mic se domesticeste! intentionez sa o las libera!