| nickname.a.plecat.de.pe.tpu a întrebat:

Stii ca majoritatea produselor cosmetice pe care le folosesti sunt testate pe animale? Stii ce presupun aceste teste? De exemplu pentru ca un produs pentru pielea sensibila sa nu produca iritatii acest produs este uns pe pielea unui iepure, sau ii este picurat in ochi.
Majoritatea produselor cauzeaza arsuri, plagi, iritatii, umflaturi, pana sa ajunga la stadiul final la care sunt lansate pe piata. Stii ca uneori iepurii sunt introdusi in cuptoare aprinse pentru a li se provoca arsuri?
In multe universitati in care se fac studii pe animale disectiile se fac pe viu, fara anestezic, iar testele de produse farmaceutice presupun mai intai contaminarea unui numar de iepuri cu boli dintre cele mai cumplite. http://www.all-creatures.org/anex/rabbit.html
Ce parere aveti?:|

Răspuns Câştigător
| stillhartu a răspuns:

Da, stiu. Insa fiecare din noi a folosit la un moment dat un produs cosmetic din nevoie. Pentru a nu-ti face tie rau, trebuie bineinteles testate. Si pe cine ar putea sa le testeze daca nu pe animale. Te-ai oferi tu? Sau am ajunge iar la sclavie si toti sclavii sa fie "cobai". In concluzie nici cum nu e bine insa dintre variantele proaste se alege cea mai putin proasta.
This is life!

12 răspunsuri:
| AvalohAlyn a răspuns:

Ce informatii devastatoare:O

Produsele cosmetice ar putea disparea...nu li s-ar simti lipsa.

| AvalohAlyn a răspuns:

Este trist ca animalele sufera pentru noi... dar totusi nu s-ar putea face pe insectelaughing

| Elly4all a răspuns:

Si eu am pus o intrebare cum pot sa'mi dau seama care produse sunt tesate pe animale, daca as putea face ceva pentru a impiedica aceste incidente le'as opri chiar acum dar din pacate nu avem ce face...sunt dezamagita de cruzimea oamenilor.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu explică:

@TigergeridAlan, insectele sunt tot animale!tongue au si ele viata lor.

| nickname.a.plecat.de.pe.tpu explică:

@Raspuns anonim, explica ce vrei sa zici ca nu ma prindstraight facehappy

| CrucifiedCountess a răspuns:

Ce parere as avea? Sunt animale si sunt nascute pentru ca noi sa ne servin de ele, nu?(daca ma iau dupa biblie)
Sincer, sunt impotriva crucimii fata de animale, dar nu ai cum sa impiedici acest fenomen

pupimik
| pupimik a răspuns:

Animalele alea de care vorbesti tu...nu sunt animale luate de pe strada sau de la bunica ta din curte.Sunt animale create special pentru asa ceva.Sunt cobai.

| Dianna a răspuns:

Asta e lumea in care traim! Nu e normal asa ceva dar nu putem impiedica nimic atata timp cat toti se complac in situatia de fata.Petitiile nu mai au nicio valoare in fata nimanui. o sa se ajunga la tiranie!

| Mixed a răspuns:

Nuj csz... mi-e mila de iepurii aia... da na'...sunt creati special pentru asta...

@TigergeridAlan
banuiesc ca esti baiat si nu folosesti produse cosmetice... dar noi fetele... le folosim...winking poate ai uitat de noi...
Bine ca nu le experimenteaza pe oameniwinking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai vrea sa fie testate pe oameni?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cei care ati raspuns spunand ca nu se pot face pe oameni sau ca sunt creati specialpentru asta sunteti niste pacatosi! Lasa ca vine si Judecata de Apoi!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce cruzi sunteti! nu aveti inima! Testarea pe animalute nevinovate sub scuza ca"pentru asta au fost create" e sora cu ceea ce afisau nazistii ca si conceptie: rasa superioara care trebuie sa fie deasupra tuturor si care are drept de viata si de moarte asupra celor "inferiori". Doar niste nebuni pot vorbi asa. Si nu mai invocati Biblia; e pacat sa o rastalmacesti; animalele nu au fost create pentru a fi chinuite de noi...pentru ca noi sa fim iadul lor. Sunt fata si folosesc produse cosmetice netestate pe animale. Si daca ma gandesc mai bine cred ca as putea trai si fara ele...sunt la fel de frumoasa. Am un iepuras acasa si e o fiinta dulce si afectuoasa care merita tot ce e mai bun si care ma iubeste de mii de ori mai mult decat oamenii care se erijeaza in preteni buni.