| AndaLovePurple a întrebat:

Stiti cumva cat dureaza perioada de naparlire la pisici? va roog spuneti-mi si mie daca știți... multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

O luna.

1 răspuns:
| Clauditza21 a răspuns:

Naparlirea este un proces natural de schimbare a parului. Orice pisica trece prin aceste perioade de cel putin doua ori pe an. Pisicile de interior insa, au tendinta de a naparli mai des deoarece nu sunt influentate de schimbarile de anotimp.
In general, perioada de naparlire dureaza cam o luna.Acum depinde si de pisica.