| aceafata01 a întrebat:

Stiu ca e prostesc, dar cum imi conving parintii sa imi ia caine?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| Patronu1 a răspuns:

Le spui ca un câine o sa te ajute sa îți dezvolți simțul responsabilității, ca o sa ai grija de el și sa îl plimbi zilnic și ca și el o sa va apere pe voi, plus unde mai pui ca nu o sa trebuiască sa arunci niciodată mâncarea la gunoi. Un prieten și-a luat un pitbull de 2 luni și le-a spus la părinți ca s-a ținut după el pana acasa și ca mai mare de atât nu creste, acum la trei ani de la întâmplare și ei încă sunt cei mai buni prieteni. PS, Jean are acum 40 de kile după câte am înțeles. Tu ce rasa ai vrea? Bafta!

| aceafata01 explică (pentru Patronu1):

Eu as vreau un King Charles Spaniel. Ms mult!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Patronu1):

Daca parintii prietenului au pus botul ca pitbullu' nu creste... si-o merita.

| Patronu1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu se pricepeau la rase de câini, ce vrei... Oricum, sa nu crezi ca lor le pare rău acum, mai ales ca numai el îl plimba.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Patronu1):

La cit maninca un pitbull de 40 de kile... plus ca niciodata nu stii daca o sa i se para ca te uiti urit la el si sa iti ia jugulara la bani marunti in consecinta.

| Patronu1 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

De mâncat, da sunt de acord, dar sa își atace stăpânul, nu exista asa ceva, sub nici o circumstanța. Și eu am un husky și un lup și când vin eu sunt niște ursuleți de pluș, dar dacă trece cineva pe la ușa, se transforma în fiare sălbatice. Aceiași poveste și cu el, nu contează rasa, contează dacă a fost iubit de mic sau nu

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Patronu1):

Nu compara husky si lupii cu pitbulii.

10 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Spune-le cât de mult îți dorești un câine și că o să ai grijă de el.

| Bizon95 a răspuns:

Cea mai mare si mai tare arma a copiilor: PUPPY EYES
https://bit.ly/2kfm4uN
exerseaza in fata oglinzii apoi spune: TE ROOOOOOOG si pune-te in fata respectivului parinte, aproape si uita-te la el/ea de foarte aproape cu PUPPY EYESwinking

NICI UN PARINTE NU REZISTA LA ASA CEVA big grin

deci, incearca, ca nu ai nimic de pierdutwinking tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Le spui doar atât :
Cu cât cunosc mai mult oamenii, cât atât iubesc mai mult câinii.

Răspuns utilizator avertizat