| anonim_4396 a întrebat:

Sunt din Baia Mare și vreau să adopt un pui de pisica.
Cineva ma poate ajuta?
Plus as vrea sa știu, eu mai am o pisică de un an cum ar reacționa dacă aș aduce un puiuț?

6 răspunsuri:
| Kevinn2000 a răspuns:

Mare respect pentru tine pentru că vrei să adopți în loc să cumperi. Ăsta e un lucru bun!

| nnnnsbbs a răspuns (pentru Kevinn2000):

Cred că pisicile comune sunt niste sufletele minunate.
Păcat că toți vor doar pisici/câini de rasă.

| Kevinn2000 a răspuns (pentru nnnnsbbs):

Nu toți vor. Dacă zici toți, te incluzi și pe tine. Deci poți spune " majoritatea ".
Câinii de rasă sunt mai sensibili decât cei care sunt corcituri, cei corciți sunt rezistenți rău, nu sunt pretențioși la mâncare, ca cei de rasă...
Lumea trebuie să înțeleagă că și câinii care nu sunt de rasă sunt tot suflete și merită să aibă un stăpân.
Dacă nimeni nu ar mai cumpăra câini din magazine, nu ar mai vinde nimeni câini de rasă și am salva mulți câini ai străzii.
Și în cazul pisicilor la fel.

| Stefan_Robert_1990 a răspuns:

Dar pazea ca trebuie sa fie un pui micut chiar foarte micut de cand mamica lui l-a intarcat

| nnnnsbbs a răspuns (pentru Stefan_Robert_1990):

Ms Stefan.
Așa credeam și eu. Am văzut puiuți care se oferă spre adopție dar trebuie hrăniți cu biberonul dar mi frica sa iau așa mici sa nu se înece sau ceva. XD
Pisica mea am luat-o la 3 luni și deja știa să mănânce și să meargă la "baie" singura.

| Yasminegheorghiu a răspuns:

Pisica ta proprabil s ar bate cu puiul la inceput, dar cu timpul o sa se imprieteneasca, devenind f protectoare cu puiul.