| Andrei_Nicola_1990 a întrebat:

Sunt mare fan Star Wars. Știe cineva unde aș putea să văd un film/mai multe despre vechea republica. Adică dinainte de gama de baza făcută de George Lucas. Știu că există astfel de continut căci am întâlnit și intr-un joc The Force Unleshed, dar și pe net in clipuri despre Star Wars.

4 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Inainte de George Lucas nu a fost nimic, deoarece acesta a creat universul Star Wars. E ca si cum ai spune ce oameni au existat inainte de Adam si Eva (primii oameni) Intelegi?
Pe de alta parte jocurile video si/sau unele benzi desenate sau animatii pot veni cu completari si cu o multime de lucruri care par ca au fost lansate inainte de Star Wars originalul, nu este adevarat in schimb aceste procedee poarta denumirea de presequel si este un procedeu des folosit in cinematografie!

| Andrei_Nicola_1990 explică (pentru Simpatic):

Mă refeream că și moment în universul Star Wars. Nu moment din realitate. Adică născute înainte lui Obi-Wan, Maiestrul lui obi, Yoda.

| Tonita a răspuns:

1. The force unleshed se petrece pe vremea imperiului dupa ordinul 66 deci esti bata. 2. Nu exista filme in afara de cele care exista deja din vremea imperiului si republici dar exista jocuri gen star wars knights of the old republic sau jocul online star wars the old republic. 3.Citeste benzile desenate star wars probabil Poti sa găseşti pe net continutul lor si il citesti doar nu esti bolnav sa nu Poti citi?

| Andrei_Nicola_1990 explică (pentru Tonita):

Nu te da tare, că ăsta e un site de întrebări, dacă eram perfect aveam planeta mea și mă dezvoltam singur pe ea. Știu când se petrece jocul pentru că apare Vader, dar mă refeream e un produs indirect al lui George Lucas.