| nikooleta a întrebat:

TPU, help! In vacanta profesoara ne-a dat sa citim ceva. Vreau sa citesc o povestire de aproximativ 10 pagini. Va rog ajutati-ma! dati-mi ceva exemple.

8 răspunsuri:
| paupaulapaulina a răspuns:

Poi ce ai zice de "Ispravile lui Pacala" poti sa alegi un capitol si gata. Si apropo citind vei avea ocazia sa ai parte si de putin haz!

| Th3eo a răspuns:

Basmebig grin

| LittleandLiars a răspuns:

Ce profesoara tu esti in scoala primara laughing sau cel putin la gradinita desi nu cred ca e posibilstraight face

Deci ai putea citi ceva dragut Heidi fetita muntilor(Dar pentru varsta ta e destul de grelut) un basm de Petre Ispirescu vezi tu o intamlare de-a lui Ion Creangastraight face

Bafta la scoala sper sa iei un FB mare big grin

| Deddu a răspuns:

Hanul Ancuteihee hee pai tu vrei si pentru varsta ta si sa fie si scurta laughing10 pg?:p

| Smiley97bla a răspuns:

Aproximativ 10 pagini.pai.poti citi PUIUL - Ion Alexandru Bratescu-Voinesti mie una imi place mult povesteahappy

| nikooleta explică:

Lume, mie imi trebuie ceva de virsta mea, eu nu am nevoie de povesti de clasa intiia, ceva mai pentru mine.

| nikooleta explică:

Da pentru ca nu am mult timp la dispozitie

| Adelinutza_9986 a răspuns:

De exemplu Greuceanu. E scurta si draguta.