| LarySweetGirls a întrebat:

Un peste gurami mi-a mancat un carasel si un pestisor beta crying. nu stiu ce sa mai fac crying... ce pesti se inteleg cu gurami?
vreau niste pesti care traiesc in bol, nu as vrea sa il las nici pe asta singur in bol, as vrea sa aiba si o pereche cu care sa se joace. crying
nu vreau comentarii gen "inghesuiesti pestele in bol si nu e fericit". am un bol mare.(marisor si nu fac nici un rau la peste,, pestii mei au fost toti foarte fericiti, nu ii inghesui.)

pls help me sad!

Răspuns Câştigător
| KaterinaPetrova a răspuns:

Nu este greu sa faci acest peste fericit, este nevoie doar de un acvariu relativ spatios si bine plantat, mancare de buna calitate si o temperatura de 24-28 0 C. se simte bine inconjurat de plante in care se poate ascunde usor si in compania pestilor neagresivi. cu alte cuvinte nu ii trebuie companie. poate de aia iti omoara si ceilalti pestisoribig grin

2 răspunsuri:
| Trefla a răspuns:

Carasii se tin singuri, deoarece sunt pesti de apa rece(18-22 temperatura optina)ori carasi ori guarami alegi tuhappy

| Catalina1388 a răspuns:

In primul rand e bine sa stii ca singurul peste care traieste fericit intr-un bol este Betta. Oricat de mare ar fi bolul. Apoi, gourami i-a omorat pe ceilalti din x motive. Este foarte greu sa iti dai seama. Eu am 15 pesti in acvariu din care 4 gourami mari si nu am probleme cu ei...
Cel mai bine (si ma corect fata de pestisorii tai) este sa iti iei un acvariu. Eu imi iau de la cineva care le face bine si ieftine (ca idee: am dat 30lei pe un acv de 30l in care tin un betta happy
Contacteaza-ma pe mess si te ajut cum pot (id: catalina. 1388)