| AlinaRoma1 a întrebat:

Unde pot taia urechile cainelui?
La veterinar?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Urechile cainilor nu se mai taie, fiind deja ilegal, deoarece intri la sanctiuni de mutiliare si maltratare a animalelor.

| AlinaRoma1 explică (pentru Violleta2022):

Si in America de ce este legal?

| Bizon95 a răspuns (pentru AlinaRoma1):

In America de ce sunt legale armele?!?
ca si eu vreau unul!

si in Texas de ce sunt legale cresterea animalelor exotice mari si periculoase (cum ar fi tigri) de catre particulari?!?
CA SI EU VREAU UNUL

iar Hollywood-ul de ce e in America, ca si eu vreau sa ajung actor de renume, de ce numai ei?!?

si in Colorado, de ce e legala iarba si alte droguri slabe?!?
CA SI EU VREAU!

si in New York de ce e ilegal sa ameninti ca te arunci de pe o cladire inalta, pedeapsa fiind moartea, deci, daca incerci sa te sinucizi, TE OMORAM!

ETC.

totusi, AM O CURIOZITATE **ABSOLUT MORBIDA**
DE CE vrei sa tai urechile cainelui?!?

| Violleta2022 a răspuns (pentru AlinaRoma1):

Nu mai este legal nici in America, este lege internationala.
Apoi, tu nu esti in America, asadar, va trebuii sa respecti legile Romaniei, ca risti amenda sau procese judecatoresti, daca se ajunge acolo.

| dannyel86 a răspuns:

Maltratarea animalelor este infractiune si se pedepseste cu amenda sau cu inchisoare, daca nu se respecta dispozitiile legale.
Veterinarul nu va accepta foarte usor asa ceva, pentru ca poate risca sa incalce legea si sa fie tras la raspundere.
Trebuie sa ai un motiv serios pentru a face asta.
https://www.animalzoo.ro/taierea-cozii-si-a-urechilor-moft-sau-necesitate/

| Felys a răspuns:

Nicaieri,mai bine taieti-le pe ale tale sa vezi cum iti sta