| PsyhoChild a întrebat:

URGENT.
Am avut cateva ratisoare si le-am tinut pe toate intr-o cusca la soare si au murit aproape toate.Am vazut ca mai respira una si am bagat-o in apa si si-a mai revenit ceva ceva dar tot este slabita.Asta s-a intamplat acum 1 ora.
Ce pot sa fac? Chiar nu vreau sa moara

Răspuns Câştigător
| LPCTSTR a răspuns:

Poate, dar nu ai de unde sa stii daca a facut sau nu insolatie.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Lasa-te de crescut animale daca nu stii. Cum sa le tii in soare? Tu ai putea sta in soare o zi intreaga?

| Floreenofficial a răspuns:

Salut.Da-i ceva de mâncare și ai putea sa o iei puțin în casă, fereste-te de soare și roaga-te pentru ea.Succes!

| LPCTSTR a răspuns:

Tine-o la umbra si ai grija sa se hidrateze.
Insa avand in vedere ca celelalte au murit, probabil si ea va muri din cauza insolatiei si a caldurii excesive cel mai probabil.

| PsyhoChild explică (pentru LPCTSTR):

Rata a supravietuit! Am tinut-o jumatate de ora in apa, iar cand am scos-o nu putea sa mearga dar acum este ok

| LPCTSTR a răspuns (pentru PsyhoChild):

Poate, dar nu ai de unde sa stii daca a facut sau nu insolatie.

| wpAbby a răspuns:

Tine-o la umbra si urmareste-o sa vezi daca bea apa si mananca.Probabil si ea va muri din cauza caldurii excesive.