| Genevaaa a întrebat:

Urgent! Din greseala a ajuns oja pe doua mustati ale porcusorului meu de guineea. Ce pot sa fac? E toxica

Răspuns Câştigător
| Counter123456 a răspuns:

Intamplator am postat o intrebare astazi, https://www.tpu.ro/......de-0-0024/ care ar putea aduce mai multa lumina si in cazul porcusorului tau: daca oja ar fi fost intr-atat de toxica, incat picaturi sa-l omoare, nu s-ar mai fi pus in vanzare la liber. Vaporii sunt iritanti, daca nu da semne de iritatie, a trecut cu bine de acest impas, iar daca prezinta, du-l la medic.
Multa sanatate!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic, o sa aiba mustati colorate pana cade oja.

| outsidethebox a răspuns:

Le stergi cu o carpa, nu este intr-atat de toxica incat sa il omoare, insa vaporii sunt iritanti. Daca iti este intr-atat de frica, i le tai pe cele vopsite, desi nu as face-o personal!

| Genevaaa explică (pentru outsidethebox):

Exact nu e bine nici sa i le tai dar nu cred ca rezolv ceva cu carpa cu apa caci s-a uscat oja. Mersi oricum de raspuns, poate nu ar trebui sa fiu asa ingrijorata

| Counter123456 a răspuns (pentru Genevaaa):

Intamplator am postat o intrebare astazi, https://www.tpu.ro/......de-0-0024/ care ar putea aduce mai multa lumina si in cazul porcusorului tau: daca oja ar fi fost intr-atat de toxica, incat picaturi sa-l omoare, nu s-ar mai fi pus in vanzare la liber. Vaporii sunt iritanti, daca nu da semne de iritatie, a trecut cu bine de acest impas, iar daca prezinta, du-l la medic.
Multa sanatate!

| Counter123456 a răspuns:

Șterge mustățile cu acetona daca se întărește o să simtă disconfort in zona mustăților și este posibil sa se rănească singur prin încercarea de a elimina oja iar data viitoare fii mai atenta. Spor!

| NiiEggaaaa a răspuns:

Pregateste-te sa il pui pe gratar