| lorena66 a întrebat:

Urgent! Pe strada mea, fix laga casa mea de fapt, este un catel lovit de o masina cel mai probabil. Nu-si poate misca picioarele din spate deloc si respira foarte ciudat, schelalaie, etc. Eu si sora mea si tatal meu am decis sa facem cumva sa-l dam unui doctor veterinar sa-l opereze. Nu am vazut sange si ma tem sa nu fie vorba de leziuni interne desi sunt sigura ca e. Ma mai sperie si faptul ca unii i-au dat apa si mancare si nu vreau ca asta sa-i agraveze situatia, de aceea l-am lasat in pace. Ce pot face? Ar supravietui unei operatii? Ma gandesc ca e foarte scumpa. Cam cat ar costa? Dau funda, irgent!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu banii risipiți pe asistații sociali s-ar putea face o linie de urgență care să vină în ajutorul acestor animale neajutorate. De aici se poate vedea clar ce cultura avem.
Fa un video și trimite-l la Declic. Poate se va iniția o petiție către Guvern în acest sens. Pentru că da, ne pasă și de aceste animalute care suferă. Da, mai mult ca de acele "ființe" care așteaptă în fiecare luna sa li se transfere în conturi, mai nou, "ajutorul" social.

5 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Sunati veterinarul si trimiteti poza cu cainele sa vada in ce stare e

| cosmin01010101 a răspuns (pentru mgtow):

Ce poza ma? Ti se pare ca scrie pe caine "am leziuni interne"? Pana nu e dus la veterinar, veterinarul nu are de unde stii in ce stare se afla cainele. Si cu cat asteapta mai mult cu atat se agraveaza mai rau starea bietului animal.

| mgtow a răspuns (pentru cosmin01010101):

Face o evaluare prin imagine si isi da seama cat de cat ce poate sa aiba, doar are vechime in domeniu un veterinar

| oz_1736 a răspuns:

Pretul il stie veterinarul. Poate i-a rupt doar un picior. Bravo voua

| cosmin01010101 a răspuns:

Heiii! Nu mai asteptati altceva, duce-ti-l imediat la un veterinar pana nu se agraveaza starea. Sper ca este bine catelul.
Spune-ne ce ati facut si in ce stare se afla cainele cand mai poti!