| Yukii987 a întrebat:

Urgent! Pisica mea de aprox 3-4 ani, rasa birtmaneza, a venit asta dimineata acasa in graba, si cu o mancarime de neimaginat. Eu cred ca s-ar putea sa aive raie deoarece ultimele zile mia umbla o pisica pe aicea cu jumate de cap fara par, si cum pisica mea ii place sa se bate ar exista posibilitatea sa se fi contaminat. Acuma pisica mea fuge pe afara il mananca toata pielea, pe langa urechi nu mai are par dar are niste julituri si niste puncte ce seamana cu macul in ureche. Pe burta sarmanului sunt numai rani ce posibil ca si lea provocat singur cand se scarpina. Plus ca ca mereu cand se scarpina ia o gramada de par dupa el si da din coada foarte mult tot din cauza la mancarimii.Eu stau la tara si nu prea am posibilitate sa o duc la vreun spital veterinar. Farmacia veterinara din pacate nu lucreaza wekeend si nu stiu ce sa fac.De luni abia pot da pe la o farmacie veterinara.
POZE:
http://imageshack.us/photo/my-images/842/dsc5132a.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/405/dsc5140l.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/809/dsc5138g.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/827/dsc5137t.jpg/

Răspuns Câştigător
| CristinaMariaGG a răspuns:

Da ai dreptate pisica mea a facut la fel. sunt raie. ar trebui sa te duci neaparat luni cu ea la doctor dar iti spun ca tratamentul este scump! Numai veterinarul poate sa o faca bine alte tratamente asa acasa nu prea exista. Sper sa se faca bine. a mea e din nou jucausa si blanda pentru ca o dureau ranile si nu suporta sa o mangaie nimeni sad

| Yukii987 explică (pentru CristinaMariaGG):

Iti multumesc mult pentru raspuns, poti estima cam cat tea costat tratamentul si consultul?

| CristinaMariaGG a răspuns (pentru Yukii987):

Pe mine m-a costat cam un milion 800 (lei vechi). e cam scump dar merita.

3 răspunsuri:
| Dafii a răspuns:

Şi pisica mea a avut acelaş lucru, cu o rană exact la fel! Nu mai ştiu cum se numea, dar ce zici mai bine să mergi cu e la veterinar? Aşa e cel mai bine! Nu mai sta pe gânduri du-te urgent!