| zeni1230 a întrebat:

URGENT! Pisoiul meu tocmai s-a înecat cu un os sau o bucata mica de carne si nu e niciun veterinar disponibil. S-a zbătut rau, iar acum respira si zace. Un sfat, va rugam?

4 răspunsuri:
| JustForFewSeconds a răspuns:

I s-a blocat probabil si nu poate respira! Deschide-i gura si uita-te dupa os, daca nu il vezi, inseamna ca e mult mai jos si trebuie sa il duci de urgenta la veterinar sa poata sa ii umble cu ustensilele specifice de-a lungul esofagului sau a cailor respiratorii!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Încearcă să îl ții daca poți și să îi deschizi gura, iar daca vezi acel os" pe gâtul lui încearcă să tragi de el.
Cate zile sau luni are pisoiașul? De obicei pisicile vomită oasele/carnea pe care nu o poate înghiți. Sau încearcă să îi bati după cap puțin poate îl scuipă.

| zeni1230 explică (pentru anonim_4396):

E micuță. are două luni banuiesc. I a ramas in gat!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A și dacă a înghițit o bucată de carne puțin mai mare, i se digera în burtă.