| Andandut a întrebat:

Va rog din suflet sa ma ajutati! Este vorba de un catelus, prietenul meu l-a gasit inghetat afara. L-a luat in casa la caldura, l-a invelit cu o patura, de 2 ore sta asa in casa si tot nu-si revine, tot inghetat este. Dar tine ochii deschisi, nu e mort.Acum l-a pus mai langa soba sa bata mai tare caldura spre catelus. Oare sa-i faca o baie calduta? Dar ii e teama sa nu intre in soc hipotermic(parca asa se cheama ) ca spune ca daca el e inghetat bocna si ii face baie calda, poate muri. Si a zis ca il tine asa la caldura langa soba. Oare se mai poate dezgheta? Ati mai auzit cazuri din astea? sad

14 răspunsuri:
| cățelușa56 a răspuns:

Ii trebuie un veterinar, se mai poate dezgheta...Dar actioneaza repede fara bai calde si poate un laptic cald i-ar prinde bine

| Andandut explică (pentru cățelușa56):

A murit azi noapte, sad aveam de gand sa-l ducem astazi la veterinar, dar azi noapte l-a gasit prietenul meu mort... sad

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru Andandut):

? de ce este soarta atat de cruda? mie imi plac foarte mult cainii si cand aud asa ceva imi vine sa plang.crying crying crying...imi pare rau."condoleante".sad sad sad

| Andandut explică (pentru DianaIsHere123):

Multumesc. sad Si eu am plans, era atat de dragut si micut. O pufosenie era! sad Si era un alb curat asa sadsadsad Mi se rupe sufletul pentru el...
Acolo unde e acum, alaturi de alti catelusi ingerasi cu siguranta ii e bine! sad
Iubesc animalele din tot sufletul, sunt niste suflete la fel ca oamenii...doar ca sunt niste suflete de zeci de mii de ori mai nobile decat cele ale oamenilor.

| DianaIsHere123 a răspuns (pentru Andandut):

True.happy

| BonneLess a răspuns:

Mai bine il duci la un doctor veterinar. Poate fi inghetat si cu ochii deschisii in niciun caz nu va reinvia.

| Andandut explică (pentru BonneLess):

Isi misca ochii si respira...

| BonneLess a răspuns (pentru Andandut):

Du-l la medic.

| Necunoscut112 a răspuns:

Nu-i face baie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Sunteți doi copii cu suflet bun, dragii mei! Și toți ceilalți care au scris aici sunt la fel. Bravo vouă!
Mi-a părut foarte rău pentru cățelușul acela. Uite, aici sunt doi câini pe care noi i-am luat de pe stradă și i-am adoptat. Sunt foarte fericiți ( de fapt fericite, că sunt fete), iar noi avem sufletele foarte mulțumite.
http://zinnaida.ro/2012/11/07/joaca-kory-si-bella-8-fmt75/

| EvaneSScence a răspuns:

Mi se face rau sad. Trebuie tinut asa la cald, chiar invelit cu patura si incearca sa-l hidratezi, sa-l faci sa bea apa.
Nu-i fa baie. La medic ti l-ar fi pus la perfuzii. Poate are sanse...

Răspuns utilizator avertizat
| IuliaRoxana a răspuns:

De facut baie nu e voie.Dar tinut langa soba e bine

| d4ea a răspuns:

Lasa-l asa pana isi revine.asa am laut si eu unu si in doua zile isi revenise dar pana s-a obisnuit cu noi a durat vreo 5 zile si apoi si-a revenit treptat.nu-i fa acum baie..astepta-l sa se bucure si el putin.frumos gest!