| yooocosti a întrebat:

Va salut, am si eu un motan in varsta de 4 ani care nu a mai venit acasa de 2 zile, pana sa plece se auzeau mai multe pisici miorlaind, iar el isi marca teritoriul, urina pe unde apuca...Este in aceasta perioada imperecherea la pisici sau pot sa il dau disparut deja >? Mentionez ca asa mi se intampla de fiecare data...big grin arunc vina pe vecini sau ceva de genul., ..si la o perioada de 2-3 zile ajunge si al meu siberan din "cursa" laughing
Asadar, va rog pe cei in masura: este perioada in care ei sunt in imperecheri si nu trebuie sa-mi fac griji pentru ca va ajunge? Sau sa ma gandesc la ce e mai rau.sad
Multumesc

Răspuns Câştigător
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Felicitari! O sa ai nepoței laughing

| yooocosti explică (pentru supadeceapa):

Daaa, a venit intr-un sfarsit de vreo 5 10 minute, mort de foame, jigarit totlaughing

| Catrice a răspuns (pentru yooocosti):

Am avut și eu un motan de genul. Ala lipsea și câte o săptămână.
Pune-i zgarda cu GPS ca sa știi unde e și cu cine își da întâlnire rolling on the floor

5 răspunsuri:
supadeceapa
| supadeceapa a răspuns:

Castrează-l, al meu a plecat în toamnă și nu s-a mai întors.

| christine99 a răspuns:

Eu l-am pierdut de tot pana la urma, pur si simplu nu s-a mai intors. Daca as mai avea pisica/motan i-as steriliza, cum recomanda veterinarii.

| andrenein a răspuns:

In perioada de imperechere clar o sa iti dispara motanul de acasa, dar eu vreau sa iti atrag atentia asupra altui lucru. De ce nu il sterilizezi? Pe langa ca sterilizarea e mai sanatoasa pentru ei elimina si excesul de hormoni. Nu va mai fi tentat sa plece de acasa dupa fete, mare grija ca sunt boli care se transmit sexual si la pisici, gen SIDA felina si crede-ma ca nu ai vrea sa ai de-a face cu asa ceva. Plus ca in cautarea lui dupa fete o sa se intalneasca si cu alti motani si o sa se bata, de unde o sa rezulte o multime de rani care nu o sa fie tocmai in regula pentru el.