| Girly97 a întrebat:

Vi se pare neobisnuit ca o pisica femela care a fost castrata din motive medicale sa alapteze doua pisicute care nici macar nu au o luna gasite de proprietarul pisicii, desi nici macar nu sunt inrudite iar puisorii sunt straini pentru pisica femela?

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Femela pisică se sterilizeaza, iar masculul se castrează. Nu vad cum sa ii alapteze, pentru ca nu are lactatie. Probabil doar sentimentul matern.

| alina2k18 a răspuns (pentru darrio2007):

Se castreaza si femelele, sterilizarea nu rezolva problemawinking
https://fera.ro/......izare.html

| lpavel a răspuns:

Femela nu se castreaza! Sigur are un alt nume... laughing si da foarte neobisnuit dar se pare ca mai sunt si exceptii.

| alina2k18 a răspuns (pentru lpavel):

Esti sigur ca femelele nu se castreaza?

| lpavel a răspuns (pentru alina2k18):

Esti cumva blonda? laughing Citesti dar nu intelegi... DA! sunt foarte sigur ca animalele femele NU se castreaza ci se sterilizeaza!

| alina2k18 a răspuns (pentru lpavel):

Am pus link!
Sterilizare inseamna dupa cum spune si numele, ghici cine-i blondu laughing
Daca le-ai steriliza si atat doar le-ai elimina functia de reproducere, adica nu mai raman gestante dar tot intra in calduri doar ca haotic, e un chin pentru orice Animal, de aceea nici un veterinar nu practicawinking

| lpavel a răspuns (pentru alina2k18):

Si unde-i link-ul? laughing tu chiar esti blonda... laughing mai cauta! Sterilizarea inseamna a indeparta ovarele si tot ce tine de sarcina!

| alina2k18 a răspuns (pentru lpavel):

Hai ca-mi pierd timpul cu tine, tu esti d-ala de semnalizeaza laughing
Link ul era mai sus...
https://fera.ro/......izare.html
Lasa-te de medicinawinking

| lpavel a răspuns (pentru alina2k18):

Cauta pe dex ce inseamna sterilizare! Acel veterinar de la link-ul cu pricina e dus... le pune pe amandoua in aceeasi oala! Nu degeaba se spune ca netul prosteste lumea! La ora de gramatica el invata cum sa devina veterinar, iata si dovada!

| Yuoia a răspuns:

Ca alapteaza pui straini nu e nimic neobisnuit. Nici la pisica, nici la alt animal. Ciudat ar fi sa aiba lactatie. Poate doar ii lasa sa stea la san ca sa se simta protejati. Animalele nu sunt ca oamenii. Ele "adopta" instantaneu orice pui.

| ElExistaElAudeElVedeElStie a răspuns:

Nu mai faceți așa ceva la animale lăsați-le așa cum au venit pe lume.