| MariaMihaela15 a întrebat:

Voi cum ati reusit sa le castigati increderea perusilor voștri? Sa stea pe deget,pe umăr, pe cap, etc.Cat timp v-a luat?

Răspuns Câştigător
| frunzarescu a răspuns:

Trebuie sa le starnesti curiozitatea. Perusii sunt pasari inteligente si curioase.
Incearca sa stai cu spatele la el si joaca-te cu paine sau ceva mancare in mana. Prefa-te ca manaci si o sa vezi ca va veni pe umarul tau.

3 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Eu inca ma chinui de 8 luni fara rezultat, cu niste zebre australiene.

| frunzarescu a răspuns (pentru Frank51):

Cu zebre nu reusesti, cred ca sunt cele mai disperate pasari.