| LiliSiCainefain a întrebat:

Voi va simtiti uneori cand sunteti tristi si plangeti,sa stati cu un animal pe care il iubiti? Eu azi am iesit afara plangand,am fugit la o pisica care statea in gradina de la un bloc si am luat-o si am plecat cu ea,erau si prietenele mele care alergau dupa mine si tot ma intrebau ce s-a intamplat, nu aveam chef sa vad pe nimeni, doar pe pisica aceea (o cheama Matilda)

3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Eu stau cu catelusa mea in brate si la bucurie si la tristete, mereu simt nevoia sa o ating, si cand sunt plecata la magazin ma uit ce sa ii aduc bun, si sunt cu ea in masina o urmaresc sa nu se dezechilibreze sa cada.Cine iubeste animalele nu e nevoie sa aiba o anumita stare sa aiba un animal in apropiere.E clar ca tie iti e draga Matilda si ai nevoie de ea sa iti alunge gandurile triste, sa te binedispuna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La mine tristetea e la ordinea zilei, da nu plang, daca tristetea ta se manifesta zillnic mai ales daca si plangi fara motiv e depresie si trebuie sa o tratezi. oamenii probabil te vor judeca nu te vor intelege, un animal e langa tine atat la bine cat si la greu, oamenii sunt mai salbatici ca animalele nu mai exista compasiune trebuie tu sa faci cumva sa fi tare sa lupti si sa mergi cu cu privirea drept sa nu lasi capul in jos orice ar fi, fiecare avem cate o cruce de dus in aceasta lume. cati ani ai apropos? ce te face trista?
ai incercat sa mergi la psiholog? daca nu ar trebui sa vorbesti cu cineva din familie sa te descarci, sa ii spui problemele altfel se vor agrava daca le tii in tine, exteriorizeazale cuiva drag.

| Andry01 a răspuns:

Nu e nimic in neregula sa simti nevoia de prezenta unui animal cand esti trista. Animalele au energie foarte buna si asta te ajuta sa te echilibrezi. Insa asa cum zicea si cineva mai jos, daca ai des astfel de stari de anxietate, cel mai bine ar fi sa discuti cu cineva. Ai grija de tine :*