| sebweb a întrebat:

Vreau sa aflu ce parere aveti despre rasa caucazian ciobanesc si daca aveti un caine din rasa asta...
si inca ceva: de unde pot lua ham pentru caucazian ciobanesc(puitongue)si botnita pentru adult de pe nettongue

2 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Mie una imi plac foarte mult ciobanesti caucazieni. iti trebuie experienta pentru a creste si a educa un astfel de caine. te sfatuiesc sa citesti mult despre psihologia canina si sa vorbesti cu un dresor care te va indruma cum sa te porti cu un astfel de caine pentru ca daca nu te impui va fi jale, se va repezi la tot ce ii sta in cale, si probabil si la voi, orice caine scapat de sub control face asta insa avand in vedere marimea ciobanescului chiar nu e de joaca. nu te sfatuiesc sa ii cumperi ham sau botnita de pe net, s-ar putea sa nu ii vina. incearca la pet shopurile din oras.

| sebweb explică:

Am mai avut caucazian ciobanesc si nu am avut probleme cu elhappy
cu exceptia faptului ca isi iesea din minti cand il vedea pe unchiul meu(care l. a lovit cand a fost micbig grin)