| georgetel a întrebat:

Vreau sa cumpar o bicicleta sh de pe olx. Bineinteles ca voi merge sa o vad, nu voi cumpara din alt oras. Totusi, as vrea sa stiu la ce sa fiu atent cand merg sa o vad. Ok, ma urc, fac o tura, constat ca e ok, apoi la ce sa ma uit sa ma asigur cat pot de mult ca nu iau teapa?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Ești la prima bicicletă?

| aditimus a răspuns:

Trebuie sa te uiti sa nu fi fost umblat la ea, unsa, vopsit sa fie ok din punct de vedere functional schimba vitezele cand o incerci, apasa pe frane sa tina cand franezi, sa fie estetic ok.
Daca esti la prima bicicleta nu recomand sa iti iei cu furca telescopica sau sit cu telescop, alege una clasica eventual cu roti mari de 28 daca ai peste 1.80 sa fie pe masura ta.