| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa cumpar un papagal micul Alexandru in jurul la 300-400 lei, gasesc?

6 răspunsuri:
| Denisa0954 a răspuns:

Documentează te foarte bine ce înseamnă îngrijirea unui astfel de papagal

| Guraleului321 a răspuns (pentru Denisa0954):

Draga Denisa, am foarte multa experientă in asa ceva deci te rog sa numai comentezi aiurea serios am avut un papagal perus 5 ani de zile a murit de batranețe

| Denisa0954 a răspuns (pentru Guraleului321):

Se vede cata experiență ai din moment ce compari un perus cu Micul Alexandru

| AndreeaDeea221998 a răspuns:

Eu am micul Alexandru cumpărat din Petshop. Face 2 ani la mine (ca vârsta are undeva la 2 ani și 8 luni). Abia abia începe să între în contact cu mine, nu vine la mine dacă îl chem vine doar dacă vede ceva de mâncare și poftește și el laughing. Trebuie sa ai mare mare grija de el, este la fel ca un copil, dacă se supără pe tine te tine minte tot timpul laughing. Un mic sfat dacă ești genul acela de persoana nerăbdătoare să aștepți sa prindă încredere sa te aștepți sa vorbească imediat și chestii de genul îți recomand să iei de la crescător papagal crescut la seringă deoarece acela este obișnuit cu omul și sa vina pe el și sa pună mana pe el etc. Este o responsabilitate mare! Sa nu îl iei sa îți bati joc de el!

| Guraleului321 a răspuns (pentru AndreeaDeea221998):

Am avut papagal peruș 5 ani de zile a murit de batranețe si cat a costat?

| AndreeaDeea221998 a răspuns (pentru Guraleului321):

În jur de 500-600 lei la petshop iar la crescători (adică mai blând, crescut la mana) variază preturile între 800-1200 lei. Am avut un persus ce mi-a trăit 14 ani.