| ILuuka a întrebat:

Vreau să fac un experiment în care vreau să dau foc la o hârtie igienica, am nevoie să dau foc la asta, dacă foaie arde focul se extinde și pe celalalte suprafațe, exemplu' dacă fac asta in chiuveta, focul nu se va extinde nu?
Orice răspuns e binevenit

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ce poate lua foc in chiuveta. Ideea este ca daca-i prea mult foc in chiuveta se poate sparge. Mai bine pe o bucata de tabla, afara, si cu o galeata (un bidon) de apa langa tine.

9 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu, dar dacă te joci cu focul, faci pipi în pat, sau în chiuvetă,

| ILuuka explică (pentru sadrian46):

Doamne, hai pe bune nu am 5 ani

| sadrian46 a răspuns (pentru ILuuka):

Dacă aprinzi hârtii prin casă. nu ai 5, dar te porți ca la. Pe rele, nu pe bune. Dacă ai nevoie de pompieri, 912. Dacă ai nevoie să te interneze la țimbiri bimbiri, acelaș număr.

| ILuuka explică (pentru sadrian46):

Ai auzit ce e ala experiment, doamne vreau sa fac un clip pe tik tok si lumea a cerut sa fac acest experiment, am un canal cu expermente. Doamne unii chiar ca sunteti prosti...

| sadrian46 a răspuns (pentru ILuuka):

Dacă eu iți zic să faci un experiment, să te arunci de exemplu de la etajul 2, să vedem ce iese, dta ce faci? Te grăbești să experimentezi?
Doamne, cât ești de prost! Deci, să aprinzi hârtii în chiuvetă ca să satisfaci tiktokul. Of, Doamne!

| ILuuka explică (pentru sadrian46):

Doamne, aia e altceva cu aruncatul, și doi nu m-a rugat în chiuveta eu am presupus ca e bine să-l fac acolo, in fine l-am făcut și nu s-a întâmplat nimic nasol... dacă ești prost nu mai comenta

| sadrian46 a răspuns (pentru ILuuka):

Chiar nu mai comentez. Prost am fost când ți-am replicat prima dată. Trebuia să te las în zeama ta de piroman care își justifică poftele zicând că sunt experimente. Iți urez deces ușor prin incendiu, dacă nu înțelegi că ar fi cazul să te oprești.

| ILuuka explică (pentru sadrian46):

Misto((:

| Zuzu1991 a răspuns:

Nu stii nimic despre foc... NU TE BAGA!
no sheet, hartia face cenusa care e deosebit de usoara, si se rupe in bucati, insa poate contine jar inca aprins si sa se ridice in sus, apoi sa cada pe altceva care sa ia foc

in interiorul casei focul se face numai in anumite locuri (sobe) si numai cu anumite chestii (lemn, gaze), altfel s-ar putea sa nu strice sa iti faci asigurare mai intai... LA TOT BLOCUL big grin