| HelpingHands a întrebat:

Vreau să găsesc colaboratori pentru a face muzică. Eu știu să scriu versuri. Tu ce știi, crezi că putem face o echipă?

Iată o poezie scrisă de mine:

Uita de noi
Te iubesc si-acum
Dar o sa apuc pe alt drum
Și te rog sa ții minte
Ale dragostei mele cuvinte.
Suntem ca muntele și marea
Te rog înțelege-mi disperarea.
Suntem asa de diferiti
Ca nu mai putem fi iubiți.
Și acum te rog sa stam departe
Și uita de-ale mele șoapte.
Uita ca erai pentru mine
Visul meu de mai bine.
Uita ca-n noapte îți sopteam
Și în iubire ne afundam.
Uita de zilele senine
Caci nu le vei mai trai cu mine.
Și calcă drept în al tău drum
Ca pe altul să-ți găsești acum.

Răspuns Câştigător
| isemilia a răspuns:

Era mai mult o glumă. Mereu spune ca vrea să devină cântăreață și are tot felul de întrebări pe această temă; oarecum, dacă ați face colaborarea, ați ieși ambii în avantaj. Nu știu dacă ea cântă bine sau nu sau daca e ceea ce cauți sau nu etc, insa cred că ar fi una din singurele persoane de pe acest site care ar accepta. (fyi : are 13 ani)

14 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Acestor versuri se pot asocia linii muzicale manelistice de exceptie!
Se vor asculta cu casti antifonice, de zeci de decibeli. big grin

| HelpingHands explică (pentru Bula):

Acu serios... Ce e greșit în versurile astea? E o poezie de dragoste. Se pare că TPU devine o bataie de joc, sau poate c-a devenit deja și nu știu eu. Hai să ne bătem joc de oameni cu intentii curate, acum!

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca si muzica o sa sune ca versurile... mai bine apuca-te de facut mortar.

| HelpingHands explică (pentru GabiDumitrescu):

De ce, ce au versurile? argumentează!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru HelpingHands):

Metrica e alandala, ritm si rima sunt so-so, per total sunt puerile rau de tot. "Uita ca erai pentru mine/Visul meu de mai bine." sau "Suntem asa de diferiti/Ca nu mai putem fi iubiți."

| Invictusman a răspuns:

Prima data când am cantat în camera mea, nu după mult timp aud ca, era sa ii cade mamei mele un tablou în cap, atunci mi-am dat seama ca sunt un artist neînțeles, și ca nici cei de la avorturi nu mi-ar permite sa le fredonez.
Poate găsești pe aici "cântăreți de karaoke", succes! happy
Btw, nice story.

| timidu89 a răspuns:

Cu Denisa08 ai face un duet de esceptie. Daca mai vrea sa fie solista, ultima data intreba de magie alba laughing

| isemilia a răspuns:

Daaa. Cu Denisa08 (sau ceva la stilul. Nu ai cum să o ratezi, te asigur).

| HelpingHands explică (pentru isemilia):

Voi vorbiti serios? Să vorbesc cu fata asta? O avea voce, sau doar iluzii? Avem oricum nevoie și de cineva care să creeze linia melodică.

| isemilia a răspuns (pentru HelpingHands):

Era mai mult o glumă. Mereu spune ca vrea să devină cântăreață și are tot felul de întrebări pe această temă; oarecum, dacă ați face colaborarea, ați ieși ambii în avantaj. Nu știu dacă ea cântă bine sau nu sau daca e ceea ce cauți sau nu etc, insa cred că ar fi una din singurele persoane de pe acest site care ar accepta. (fyi : are 13 ani)

| badpanda a răspuns:

Nu-i baga in seama sunt doar invidiosi.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru badpanda):

Exact, picam de invidie la adresa acestui luceafar in nascare.

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ritm, 0.
Metrica, 0.
Rima, aproape de 0.
Logica, 0.
Romana, aproape de 0.
Puerilitate, pe undeva pe la 10+.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Cum breh, circotim noi ca nu are ritm? Ia gindeste-te la poetul nostru introducind ritmul inainte de versuri - ciocate de-alea din crocodil fals, camasa Armani alba, pantaloni albi no-name de la SH ca nu a mai avut bani si de aia sa fie de firma, pocnind din degete si fredonind "Chicalacachikicea, ha, ha, ha" urmat de o bataie din palme!

| HelpingHands explică (pentru CiupercuțulCrăcănat):

Aștept niște poezii de ale voastre ca să aveți autoritate. Ca nu va place poate fi o problema de gust. Când o sa vad de la voi doua trei versuri la locul lor atunci voi fi atent.