| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa imi fac un sistem audio, am aproape toate cele necesare + difuzoare pentru joase,medii si inalte, dar nu stiu cum sa fac cu amplificatorul. Merge unul auto? Se gasesc pe Okazii.ro sau in alta parte? Funda happy

Răspuns Câştigător
| Jijell a răspuns:

Nu merge unul auto, cel putin nu fara sa stai cu bateria de masina in casa, ceea ce nu e recomandat pentru ca poate exploda in mediu inchis, ii trebuie neaparat aerisire.

Iti trebuie un amplificator hifi de casa. Da, se gasesc pe okazii.

1 răspuns:
| Arthur a răspuns:

Pentru difuzoare mai ai nevoie şi de filtre, poţi monta şi o staţie auto cu alimentator corespunzător. mai comod de folosit este totuşi o staţie normală.