| nonstop a întrebat:

Vreau sa imi iau un catel. Care sunt pasii pe care trebuie sa ii fac dupa ce l-am luat? Sa ma asigur ca are vaccinurile la zi? Sa merg sa il cipez? Carnetul mi-l da vanzatorul sau il fac eu separat?

1 răspuns:
| ContNmc7 a răspuns:

Eu mi-am dorit de foarte mult timp un catelus, doar ca voiam asta cat mai repede. Pana intr-o zi cand am sunat la o crescatorie de caini si mi-au spus ca au un bichon havanez de 3 luni,cu carnet si vaccinurile facute. Ei bine cand l-am luat avea otita, o infecție la ochi, dae nu se observa prea tare asa ca m-am gandit ca e o alergie sau ceva. Dupa a inceput sa isi faca nevoile cu sange si asa am inceput sa intreb medici ce poate sa aiba, pana cand toti mi-au spus ca nu are vaccinurile facute. Asa a si fost, am fost si le-am facut pe toate, dar dupa 3 luni mi-am dat seama ca nu avea atunci 3 luni cand l-am luat, ci 5, doarece incepea sa aiba calduri. E mascul. Insa de cand l-am luat nu semana nici un pic cu un bichon havanez. Am inceput caut pe net si mi-am instalat o aplicație ce mi-a redat o veselie, cand am facut poaza cainelui meu si am incarcato, mj a aparut o rasa de caini ce semana leid cu el, m ai exact Tibetan Spaniel. Eu bine, am avut multe obstacole, dar acum e bine si sanatos. Succes in a-ti gasi cainele!