| TotEuMa a întrebat:

Vreau sa-mi cumpar un hamster. Cam cat m-ar costa cu tot ce ii trebuie (cusca si toate alea)?

Răspuns Câştigător
| YoYoIonut a răspuns:

Eu am avut 12 hamsteri.Am cumparat 2 un mascul si o femela.Pe mascul am dat cam vreo 15-17lei iar pe femela 20lei.
Cuscatongueoti face tu una sau poti cumpara cea mai scumpa costa 100-150lei mai scump deatat cu cred ca este.
Talaj(rumegus)schimbat din 4 in 4 zile ala e un kg 10lei.
Mancare:Aici e putin mai scump pentru ca la hamsteri ca si la ierbivore le trebuie si cereale si fructe-legume etc.
Un pachet de mixt de seminte te va costa 15lei cam asa dar sa nu-i dai mult.Mai multe fructe si legume.
Cam atat trebuie dar niciodata sa nu le dai lucerna verde.
Daca vrei sa ii hranesti cu lucerna trebuie pusa la soare 1-2 zile.Trebuie palita ca daca nu se unfla si mor(ca si iepurii)
Sper ca ti-am fost de ajutor.

5 răspunsuri:
| secrets a răspuns:

Mai,depinde ce cusca dar hamsterul e 20-40 de lei dar na, sunt custi de la 20 pana la 150 de lei.Dar in total pe la 2 milioane si ceva daca vrei sa ii oferi viata de cea mai buna calitate.Numai bine!

| Georgel26 a răspuns:

Hey! Cel mai bine te uiti pe o lista cu preturi si specii, ca sa stii sa alegi si sa faci diverse comparatii. Eu am gasit site-ul asta. Sper sa te ajute cu ceva. Bafta!
http://www.magazinul-cu-hamsteri.ro/

| Diia94 a răspuns:

Aceeasi intrebare am pus-o si eu laughing

| catytranda a răspuns:

Si eu am vrut anul trecut sa-mi iau si hamsterul era40 de lei(In mall cotroceni). acum poate s-a scumpit, dar in jur de 50 lei cred...+cusca+etc..cred ca 200 lei.:d cu aproximatie

| Krysw a răspuns:

Am eu 4-5 hamsteri si vreau sa ii vand.