| Zeinbenet a întrebat:

Vreau sa va pun o intrebare. Am o iepuroaica care a fatat acum 3 saptamani iar pe cand a fatat dupa 3 zile din greseala a scapat la un mascul care e fiul ei si a imperecheat-o dar problema e ca acum iepurasii au 21 de zile si se dezvolta cam greu si sunt cam mici si va trebui sa ii intarc la 30 de zile. Ce sfaturi imi dati, ce sa le dau sa manance ca sa se dezvolte cat de cat ok? Ofer fundita.

1 răspuns:
| RowseRj a răspuns:

Trebuie să începi să le dai legume și fructe ușoare ( morcovi, salată, mere, alune, nuci) ar fi bine dacă stai la casă să ai un loc unde săi pui în iarbă să înceapă să mănânce. ( de preferabil ceva îngrădit)