| sua01 a întrebat:

Vreau si eu sa imi cumpar un acvariu. unul mai mare.dar si ieftin.dar nu prea cred ca o sa gasesc... daca stiti spuneti-mi pretul, petshop-ul sa magazinul si marimea acvariului

Răspuns Câştigător
| JASMYNA88 a răspuns:

La petshop e inuman de scump! du-te la piata de animale si acolo gasesti tot ce vrei la orice marime! la petshop un acvariu ce e in piata la 100 de lei il gasesti la 500...si asa mai departe, dar daca te crezi indemanatica, poti sa iti faci singura unul, sticla si lipici special iti trebuie. a! si mai ceva IMPORTANT! inainte sa iti cumperi pestii, intereseaza-te pe internet(sunt o gramada de siteuri de acvaristica) despre cat spatiu are nevoie fiecare peste si care sunt compatibili si care nu, si ce conditii le trebuie. ca asa te alegi ori cu un acvariu suprapopulat si nu e bine pentru ca PUTE, pestii vor fi bolnavi, fara vlaga si vor muri. le trebuie spatiu! si sa te uiti la inceput cu ce pesti ai putea incepe, mai usor de crescut. multa bafta

4 răspunsuri:
| BogdaneluluI a răspuns:

Lenesa mai esti!
Ti-e greu sa te duci la PetShop sa vezi pretul si marimea unor acvarii?

| sua01 explică (pentru BogdaneluluI):

La PetShop sunt foarte scumpe, si de aceea am intrebat daca stiti unele mai ieftine

| danteewerr a răspuns:

Poți să-ți faci singur(ă) un acvariu. Este foarte simplu, iți trebuie doar răbdăre și să urmărești cu atenție pe youtube acele clipuri in care se explică cum se face un acvariu. Poți merge și la biblioteca virtuală să cauți cărți despre cum să-ți construești un acvariu, și dacă ești o persoană cu multă imaginație și indeminare și răbdare poți face un acvariu super tare și poți chiar descoperi noi metode despre ornamentarea acvariului. Poți să-ți faci singur(ă) ornamentele de acvariu, să-ți cauți pietre scoici și altele, dar cred că ești o persoană leneșă și nu prea te văd eu pe tine să te ducă capu la așa ceva findcă e greu cu tine laughing. Pup și nu te supăra de mesaj dar așa sunt eu mai acid! tongue

| mihai21097 a răspuns:

Pai gasesti in orice mall petshop.Eu am luat si eu un acvariu acum ceva timp din Iulius Mall am dat 3mil parca pe el(60 de litri)