| ydaa a întrebat:

Vreau si eu titluri de carti pentru adolescenti?

Răspuns Câştigător
| Firefly a răspuns:

Tobe, fete si placinta periculoasa:Jordan Sonnenblick - carte care te invata sa iti pretuiesti familia
Ciresarii- Constantin Chirita
Jurnalele vampirilor-L. J. Smith (cartile dupa care s-a facut serialul "The vampire diaries")
Twilight- Stephenie Meyer
Elevul Dima dintr-a saptea- Mihail Drumes
De veghe in lanul se secara- Salinger
Harry Potter- desi poate ai vazut filmele, iti recomand sa citesti cartile deoarece sunt mult mai bune si mai interesante. (in ultimele carti HP este deja adolescent)
Anne Brashares-seria Pantalonilor călători- stiu ca numele e ciudat :)) dar cartile sunt foarte interesante
Gossip girl
Caroline Pitcher-Prăjitura de la ora 11
La Medeleni- Ionel Teodoreanu
Varsta perfecta - Haether Skyler
Zodia indragostitilor - Giulia Carcasi
Eu cu sora mea mai mica - Jennifer Weiner
ACADEMIA VAMPIRILOR : Richelle Mead
Cartea adolescenţilor:Josh McDowell şi Bill Jone
Chris Manby-Casatorie din interes
Jurnalul lui Bridget Jones-Autor: Helen Fielding
Carti din colectiile:
http://www.pravaliacucarti.ro/Trendy-c-327.html
http://www.librariaonline.ro/......t_info.php
http://www.librarie.net/......ultate.php :)Sunt carti usoare, pline de umor.

11 răspunsuri:
| ATHOS a răspuns:

1. Lev Tolstoi-Anna Karenina
2. Margaret Mitchell-Pe aripile vantului

| ZumZz a răspuns:

Jurnalul lui cathy foarte tare cartea :X

| RUMBURAK a răspuns:

Pai incepi si citeste literatura rusa. alexandre dumas, balzac, sadoveanu, mihail drumes.

| friday a răspuns:

Ah...pai carti adolescentine, adica din "secolu' " asta straight face ar fi : Fascinatie (de Melissa Marr), Joe Hill-Cutia cu fantome, Si de Joseph Delaney, seria Vraciul, sunt vreo 7-8 carti, cred.
Si mai cauta si tu bestsellers de-astea. happy

| All3 a răspuns:

Winter mill-mortal kiss

| HaiHui4Ever a răspuns:

Iti recomand una de educatie financiara: Robert Kiosaky - Tata bogat, tata sarac. Eu am citit-o pe www.cartidownload.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ciresarii, La Medeleni, Elevul Dima dintr-a saptea, Morometii, Invitatie la vals.

| DarkJoice a răspuns:

Iata inca cateva carti care mie mi-au placut forte mult:
Fetele Gallagher:sunt 4 volume super tari cu spioane
Ashleys:si astea sunt dragute
Academia vampirilor: o carte super, la fel ca Fetele Gallagher
Jurnalele vampirilor
Vampirii din Morganville
Cercul secret
Fortele raului absolut
Sper ca te-am ajutat!

| scumpete a răspuns:

Citeste rebecca de daphne du maurier:X e superba carteaaasmug

| mali18geo a răspuns:

Orasul oaselor
micutele mincinoase

| Miha33 a răspuns:

Tudor Chirila: "Exercitii de echilibru"