| KaTaLLynna a întrebat:

Vreau si eu un catel dar parintii nu ma lasa. Ce as putea face sai ii conving sa imi cumpere unul?

Răspuns Câştigător
| Sasha_3991 a răspuns:

Nu merge sa le spui din astea de ex:ca o sa fi reponsabila si din astea.Eu am reusit astfel:-Am venit de la scoala trista iar tata m-a intrebat daca s-a intamplat ceva.Eu am raspuns ca nu am nici un prieten(asta era o micnciuna ca sa vad daca imi ia un caine).-Era ora 4 atunci si el s-a dus in pat ca era obosit.Fratele si Sora mea au 6 luni(atunci aveau cand am facut acest lucru acum au 8 luni.-Eu sunt prea mici si m-am gandit daca nu imi ia totusi un caine sa ma gandesc la un Porcusor de Guineea.-Ne-am dus in seara aceea pe la 6 spre niste prieneni(De aceea nu ne-am imi dus atunci sa imi iau un animal)-Tata m-a vazut tot mai trista si a zis sa intoarca masina(asta se intampla de dimineata cand m-a dus la scoala pe la 1 fara 30 min) spre un magazin de animale. M-a dus la Careffoure(nu stiu daca am scris bine!) si l-am intrebat de ce suntem aici si a zis ca tr sa ne uitam la pet shop.Eu credeam ca trebiue sa ia mancare de broaste pentru broasca lui mare si urata(Riken). Mi-a zis sa ma uit la animale si am vazut un iepuras is el a zis sa il iau de acolo si sa il platesc ca el e afara. I-am luat de toate tot ce trebuia si erau exact 5 milioane cat trebuiau pentru tot. M-a facut fi fericita si amandoi am fost de acord.Tot ce trebuie sa faci e sa pari intr-o zi trista si sa zici ca mine intr-o zi ca esti trista si cum am facut eu. Daca nu merge sa imi trimiti un email la adresa:rebek. leah@yahoo.com.Te pup! PA!

5 răspunsuri:
| EUSIATIT a răspuns:

Vb cu ei roaga i dar sa nu uiti ca ai o responsabilitate fff mare daca iti iei catel. sa l scoti afara sa nu faca in casa. sai faci baie. sa perii covorul pentru ca lasa par in anumite periaode ale anului etc. GIndestew te bine si daca poti face asta e ok

| Deea a răspuns:

Depinde.
Daca stai la apartament o sa iti fie greu sa il cresti...iti zic pentru ca si am avut un catel si nu imi convenea sa ma trezesc in fiecare dimineata la 7 sa il plimb...plus ca aveam ore la scoala de dimineata si trebuia sa ma trezesc mult mai devreme ca sa scot cainele la plimbare.
Iti zic sa te gandesti bine pentru ca sunt ei draguti si adorabili dar trebuie sa ai multa responsabilitate cu un catel.
Daca stai la casa cred ca nu e nici o problemawinking

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii adevarat ce spun ceilalti.am avut si eu un catel si stau la bloc.trebuie doar sa il dresezi sa nu faca in casa, sa nu roada cablurile...

| danielgeo a răspuns:

Darama televizorul, eu asa am facut laughing si am primit un pisic in schimb.
si nu glumesc!