| Șttefania a întrebat:

Vreau si eu un papagal dar mama si tata nu ma lasa deoarece am un caine. Cum sa ii conving?

5 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

In primul rand trebuie sa meriti si abia apoi sa vrei!
...tu demonstreaza-le ca meriti sa ai un papagal,invata bine la scoala, ajuta-i la munca prin casa.si rasplata o sa vina!
dar tine cont si de parerea lor!
Adevarul este ca un caine si un papagal nu se prea inteleg...
si un papagal este mult mai greu de controlat ca un caine...
Sa nu crezi ca o sa il faci sa vorbeasca (pentru ca astfel de papagali sunt scump si foarte rari ).si sa nu crezi ca o sa il dresezi sau chestii de astea...
in principal stau si zbiara toata ziua...
*sunt destul de enervanti *
dar este decizia ta, si daca reusesti sa ii convingi pe parintii tai sa iti i-a unul, atunci iti urez.Sa il stapanesti sanatoasa!

| AnonimGirl a răspuns:

Trebuie sa le aratsi ca ii iubesti mult si ca esti responsabila si ca le faci toate treburile. Atunci poate iti vor cumpara un papagal. Fundita?

| Deeiutss a răspuns:

Spunele ca daca esti in stare sa ai grija de un caine care trebuie plimbat, trebuie sa te joci cu el etc, ar fi imposibil sa nu poti avea grija de o pasare mica (,) care sta in colivie toata ziua

| BigBang a răspuns:

Spune-le ca dai drumul papagalului prin casa si sa-ti cumpere o pisica.

| Dulchichk11 a răspuns:

Pai...cred ca parintii tai nu te lasa pentru ca ai un ciine.Dar daca ai un ciine pentru ce iti mai trebuie un papagal? Ala urla toata ziua si trebuie sa le cureti de 2 ori cusca.