| DenniDen a întrebat:

Vreau un caine! Dar am o problema. Tata nu este de acord cu animalele in casa, la bloc. Ce sa fac ca sa il conving? Mama ma lasa... Nu prea merge cu promisiunile.
Dau funda! :*

8 răspunsuri:
| ItachiUchiha a răspuns:

Promite-le ca o sa ai grija de catel si ca o sa-l hranesti, o sa ii faci un culcug calduros in care sa stea si milogeste-te de ei.

| ItachiUchiha a răspuns:

Trebuie sa stai in fata lui si sa ii zici ca tu iti doresti foarte mult un caine si ca il vei ingriji si poate o sa isi schimbe parerea.

| deny2013 a răspuns:

Promite-le ca TU vei avea grija de el!

| cdu92 a răspuns:

Arata-i un pui de labrador.E un animal de casa adorabil, nu cred ca exista vreun om pe planeta Pamant caruia sa nu ii placa.

| GaNgSty a răspuns:

Stiu ce zici... am avut si eu multe din astea si sincer nu cred ca te va lasa sad.
Dar poti sa ii zici clar in fata si sa-l rogi frumos si sa lasi vocea asa usoara sa vada ca vrei mult si ca, conteaza mult pentru tine. Asta ar fi singura solutie ca sa nu stai sa te gandesti la nesfarsit.
O sa stii daca ai sanse sau nu happy

| DomnulPinguin a răspuns:

Idem mementomori.

| Mara2000mm a răspuns:

Eu iti sugerez sa iti iei intai un papagal, un peste sau un animal mic pe care tatal tau il accepta. Iar daca te vei descurca si tatal tau va vedea ca iubesti animalele si ca esti responsabila poate iti va lua! Sper ca am fost de ajutor si sper sa te lase sa iti iei catel :*

| mementomori a răspuns:

Citeste multe articole serioase inainte si vezi ce inseamna sa ai grija de un catel(incearca sa adopti poate vor fi mai receptivi la ideea asta). Cainii de rasa sunt scumpi si nu merita sa dai bani pe un suflet.
Vb cat mai clar cu ei si explica-le de ce ar fi f.bine pentru tine(te invata sa fi responsabila,te apara, faci miscare si respiri aer curat in fiecare seara obligat fortat cu el la plimbare, inveti sa dresezi un animal si stii sa comunici mai bine cu ei, etc.), poate mai vine lume cu idei.
Mult succes!