| deeajustinx a întrebat:

Vreau un catel dragut de talie mica. Insfarsit mi-am convis parintii sa imi cumpere. Precizez ca am un bichon maltez deci nu mai vreau un bichon. Pls spuneti-mi.

4 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Rasa mea preferata este - Cavalier King Charles Spaniel. Acesti caini sunt ideali pentru viata in apartament, dar si la casa. Dupa parerea mea, sunt cei mai dragalasi, inteligenti si frumosi caini din rasele de talie mica (dar nu sunt extrem de mici, nu sunt gen chiuaua). Nu au o blana foarte lunga, asa ca n-o sa fie casa plina de par, nu sunt foarte galagiosi, sunt ascultatori si nu se uratesc la maturitate. Aici poti sa vezi sute de poze cu acesti caini de exceptie, ca sa-ti faci o parere: http://photobucket.com/images/cavalier%20king%20charles%20spaniel/, iar aici ai un video cu si despre Cavalier King Charles Spanieli: http://www.youtube.com/watch?v=ave3YP77vhU.

P. S. arata-i mamei tale acest mesaj si pozele, filmuletul cu cateii. Se va indragosti pe loc de aceasta rasa, asa cum am facut si eu.;) Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa iti iei alta rasa de bichon...Havanez sau Frisse.

Sau poti sa iti iei Pechinez

Canish

Chiuaua:d

Terrier

Affenpinscher

Terrieri britanici

Bichon Bologness

Cavalier King Charles Spaniel

Tchin

Sper ca am fost de ajutoor :X

Funda?:X

Răspuns utilizator avertizat