| anonim_4396 a întrebat:

1. Ce masini mai micute stiti? 2.Cu 5000 euro ce masina noua as putea cumpara? 3.Credeti ca se merita sa cumpar o masina noua sau una din anii 2007-2010? 4. Ce masina recomandati unui incepator?

3 răspunsuri:
| ionutz03 a răspuns:

Salut. se pare ca la 5000euro nu prea ai ce masina noua sa iti iei,
o masina micuta si cat de cat ok ar fi un vw golf 4 de prin 2002, iar daca esti incepator ti-as recomanda un motor diesel pentru ca are cupul mai mare si eviti oprirea motorului la plecare de pe loc lucru des intalnit la incepatori, dar este si mult mai fiabil si are un consum mai mic.
cateva exemple de masini care mi se par ok si tinem cont si de suma de bani de care dispui
- vw golf 4 1.9 TDI
- opel astra G, 1.7 cdti
- peugeot 307, 1. 6HDI
- peugeot 206 1. 6HDi
bafta...

| Depay a răspuns:

Un Wolkswagen Golf Negru este foarte mic si dragut si este o masina de incepatori!