| someone9999 a întrebat:

1.Cum va reactiona NATO si UE daca Rusia va anexa teritorile ocupate din regiunile : Donetsk, Lugansk, Herson si Zaporojie?
Vor in pune sanctiuni mai dure? Vor interveni in razboi? Va trimite trupe de mentinere a pacii?
2.Cum va reactioana Rusia daca Ucraina va continua sa elibereze teritorii dupa ce Rusia va anexa teritoriile precizate mai sus?

Răspuns Câştigător
| scp3008 a răspuns:

1. Nato nu va recunoaste legimitatea anexarii, sanctiuni mai dure oricum nu are ce sa mai puna, orice interventie mai direct ar creste probabilitatea unui razboi nuclear, pe scurt Nato nu va reactiona cu nimic nou fata de ce a facut inainte.
2. Greu de zis, pe scurt Ucraina pe moment are nevoie de timp sa se regrupeze deci in perioada urmatoare alta ofensiva Ucrainiana semnificativa e foarte improbabil sa existe iar intre timp multe se mai pot schimba.
In cazul in care Ucraina ar continua ofensiva in teritorii deja anexate oficial Rusia ar putea folosi nucleare sau sa ordone mobilizarea Rusiei
Pe moment cel mai probabil va fi ca inainte cu progrese si regrese ale ambelor tabere nici o schimbare semnificativa. Important e cum reactioneaza celelalte tari mari America si China

| someone9999 explică (pentru scp3008):

Ms pentru raspuns am vazut pe site-urile de stiri ca cica rusia va organiza niste "referendumuri" in teritoriile precizate si na am pus intrebarea de curiozitate, baftahappy.

3 răspunsuri:
| relian a răspuns:

Cum vor reactiona? Nu vor reactiona nicicum laughing or sa isi vada de treaba lor.
Rusia si Ucraina sa faca ce vor,este ograda lor,nu avem noi treaba cu aia.
Adica avem,ca aia detin teritorii romanesti laughing RO a gresit f mult,ar fi trebuie atunci cand rusii au atacat ucraina sa atacam si noi ucraina laughing serios,de fapt sa nu-i atacam,sa ne fi dus cu armata la fostele granite de dinainte de razboi,sa ne fi luat inapoi teritoriile,cel putin sudu ala cit este acolo la delta si nordu la bucovina.

Eu cred ca asta a fost sansa RO de asi recupera ceva teritorii,cu sansa ca asta nu te mai intilnesti,poate niciodata.
Daca ii ia rusii iar pe ucraina,s-a dus de suflet teritoriile romanesti.
Deci asta a fost sansa RO, dar cu cine, cu mutu si cu surdu laughing ce dreacu sa faci cu mascaricii astia.

Ucraina nu are ce elibera, este ca si luata toata, deci nu vorbim aici de regiunile alea ce ararti tu, viitorul ala este Ucraina va fi luata toata si aplipita la locul ei.

Din partea mea sai ia si mainelaughing

Răspuns utilizator avertizat