| waXonwaXoff a întrebat:

A dat cineva examenul cambridge? ala de engleza? cat costa? si mai ales este usor?

Răspuns Câştigător
| Sofia97 a răspuns:

Buna eu am dat doua dintre ele, sunt pe mai multe niveluri, daca vrei nivelul B1 trebuie sa dai PET-ul(care costa cred ca vreo 400 ron si nu este foarte greu, eu l-am dat in clasa a7a)
pentru nivelul B2 trebuie sa dai alt examen FCE-ul care este mai greu(costa parca 600lei) eu l-am dat in clasa a 9a si mai este unul care este foarte greu si am inteles ca, costa vreo 1100 lei si este nivelul C1 (se da in lasa a 11a)
Aaaa am uitat, ultimul examen se numeste CAE.
Sper ca te-am ajutathappy daca mai ai intrebari nu ezita.
PS: Daca iti dai FCE-ul sau CAE-ul nu mai trebuie sa dai bacul la Engleza.

1 răspuns:
| fishfish a răspuns:

Eu vreau sa ma duc sa ma inscriu de cum incepe scoala, dar sa stii ca dupa ce il termini vei stii engleza la perfectie..asta e clar.si se merita, oricat de greu sau scump ar fi..viitorul tau are nevoie de limba engleza