| Justdreams a întrebat:

A fost cineva la un interviu pentru un call center sau stie cineva cum se desfasoara? Am inteles ca ar fi si role'play, ce anume este acesta? big grin

5 răspunsuri:
| Crackman a răspuns:

Primesti un rod si tu joci, gen o baba in calduri, tu o sa fi batrana si caldawinking

| 393Dan a răspuns:

Ar sa te intrebe tot despre tine, cu ce te ocupi toata ziua, ca sa vada daca vei avea timp sa stai over-time la lucru (se intampla des pe la call centres). Pe mine m-au cautat si pe Facebook. Mi-a cazut mandibula cand m-au intrebat de un club care frecventam atunci, de care nici n-am mentionat in CV. Asa ca ai grija in ce stare se afla profilurile tale de pe retelele de socializare si ce postezi acolo. Ar sa te intrebe de punctele tale pozitive si negative, gateste-ti vreo 5 de fiecare dinainte. Intrebarea asta a fost pe la aproape toate interviurile care le-am trecut. Cateodata poate sa te intrebe si la ce salariu te astepti, deci consultate cu altii care mai lucreaza acolo. Poti chiar pe ei sa-i intrebi de interviu.
Si sa stii chiar daca si nu poti raspunde la toate intrebarile, trebuie sa le arati ca esti pasionata si entuziasmata, chiar daca jobul e de ****, pe ei asta-i impresioneaza. Faci astea si 90% ca te vor lua.

| GabrielGL a răspuns:

Bv bv 4 stai jos si iesi din site

| GabrielGL a răspuns:

Hihihihi

| NRazvan a răspuns:

O sa zica tipul/tipa care te intervieveaza ceva de genul: "Eu sunt un client care bla bla bla, cum ai rezolva tu Justdreams aceasta problema?" Iar tu trebuie sa joci rolul doamnei de la telefon care le stie pe toate si care va gasi un mod sa rezolve problema, prin oferirea unor chestii bonsu daca mareste abonamentul, prin scaderea abonamentului de la 4 euro la 3 daca mai prelungeste contractul 2 ani. Ideea este desi oferi ceva din partea firmei tot firma sa iasa pe plus. In caz ca te duci la Vodafone sa stii ca o sa primesti niste intrebari de atentie: " La ce etaj suntem, ce culoare are cladirea, a cata usa pe stanga e biroul asta, cate masini sunt in parcare, cum se numeste strada pe care se gaseste sediul etc. etc" Succes!